KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15054094
nr 1505 4094
Eric Lundgren
(f. 1907), Sverige
Oljemålning, Hamnmotiv. Signerad, daterad -43. Olja på pannå, 109x72 cm, yttermått inklusive ram: 127x91 cm
Eric Lundgren, född i Västerås 1907, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 28 november 2022
kl 20:35:04
28/11 14:10:43